Burs Vermek İstiyorum

Desteklerinizle projemizi gönüllü olarak yürüten öğrencilerimizin sayısı artarken Anadolu’da hayatlarına dokunduğumuz çocuklarımızın da sayısı artsın.

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği İstanbul Şubesi olarak, kadınların okuryazarlık ve kız çocuklarının okullaşma oranında yüzde yüz oranına ulaşıldığı; kadınların eşit, aktif ve özgür yurttaşlar olarak toplumun her düzeyinde katılımcı oldukları,  karar mekanizmalarında değişimin öncüsü olabildiği, çağdaş, laik ve demokratik bir toplum düzenine ulaşmalarını hedefliyoruz. Maddi yetersizlikler nedeniyle eğitimlerine devam etmekte zorlanan öğrencilerimize burs desteği sağlıyoruz. Siz de projelerimize destek vererek çağdaş geleceğimize katkıda bulunabilirsiniz.

Bir üniversite öğrencisine 1 aylık destek olabilirsiniz: 1200 TL
Bir üniversite öğrencisine 1 yıllık destek olabilirsiniz: 12 ay x 1200 = 14.400TL
Bir çocuğun 1 aylık giderini karşılayabilirsiniz: 1200 TL
Bir çocuğun 1 yıllık giderlerini karşılayabilirsiniz: 12 ay x 1200 = 14.400 TL
Çocuklarımız için malzeme desteği ve sponsorluklarda bulunabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için tukdistanbul.org adresini ziyaret edebilir ya da formu doldurabilirsiniz.

Gönüllü Olmak İstiyorum

Gönüllülük, misyonumuzu desteklemenin ve yaratabileceğiniz etkiyi ilk elden görmenin harika bir yoludur.

Gençliğe yatırım yapmak, daha parlak bir gelecek yaratmanın en iyi yollarından biridir. Mali imkânları olan herkes bir okula, sınıfa veya kar amacı gütmeyen bir kuruluşa ne zaman ve nerede olursa olsun bağış yapmalıdır. Yine de çocukların hayatlarında bir fark yaratmanın en iyi yolu zaman ve enerji olabilir. Bir koç, öğretmen, akıl hocası ve hatta bir arkadaş olarak gönüllü olmak, bir çocuğa zor bir dönemden geçerken ihtiyaç duyduğu rahatlığı ve güveni verebilir. Ve kendi çocuklarınız varsa, onları erken dahil etmek ve çoğu zaman onlara gönüllülüğün ne kadar önemli olduğunu ilk elden gösterebilir. Çocuklarla gönüllü olmaya hazırsanız lütfen aşağıdaki formu doldurarak bizimle iletişime geçiniz.

Bölgenizdeki gönüllü fırsatları hakkında bilgi edinmek için Gönüllü düğmesini tıklayın, formu doldurun, sizinle iletişime geçelim!

  • Öğrencilerin eğitimlerine destek olmak için burs verebilir, kayıt ve barınma giderleri için katkıda bulunabilirsiniz.
  • Projelerimize bağış yaparak destek olabilirsiniz.
  • Düzenlediğimiz seminer, panel, söyleşi, konser vb. etkinliklerimize katılarak destek olabilirsiniz.
  • Mentorluk Projesi kapsamında mentor olabilir, Üniversite öğrencilerinin kişisel ve mesleki gelişimlerine yönelik ihtiyaç duyabilecekleri bilgi, deneyim ve kaynaklarla buluşabilmelerine yardımcı olabilirsiniz.
  • Tüm projelerimizde gönüllü olarak çalışarak gönlünüzü ve emeğinizi paylaşabilirsiniz.

Bağış Yapmak İstiyorum

Bağış yaparak sosyo-ekonomik düzeyi düşük gelir sınıflarında yer alan 10-14 yaş aralığında kız veya erkek çocuklarımızın bireysel ihtiyaçlarını karşılamamıza ve/veya üniversite öğrencilerimizin eğitim hayatlarına destek olabilirsiniz. Sizin için uygun olan miktarda yapacağınız ‘Düzenli Bağış’lar ile daha umutlu ve mutlu bir geleceğin inşasına katkıda bulunabilirsiniz. Mina’nın Çocuklarına destek olarak daha fazla çocuğun hayatına, Türkiye’nin yarınlarına değer katabilirsiniz. Desteğiniz fark yaratır!

Nasıl bağış yapabileceğinize dair detaylar hakkında bilgi edinmek için Bağış Yap düğmesini tıklayın, formu doldurun, sizinle iletişime geçelim!

 

Bağış yapın, projemize güç katın!

Bağışlarınız için hesap numaramız.

İŞ BANKASI HARBİYE ŞUBESİ

​IBAN No: TR92 0006 4000 0011 0010 5673 76

​Açıklama: Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği İstanbul Şubesi

 

‘Mina Başaran’ bursuna bağışlarınız ile destek verdiğiniz için ve dokunduğumuz yaşamları yeşerteceğimize olan inancımıza güç kattığınız için tüm dostlarımıza teşekkür ederiz.

Mina Başaran Bursu ve Ödülleri

Mina Başaran’ın anısını yaşatmak için başlatılan burs fonundan ihtiyaç sahibi 11 kızımız ile başlayan “Mina’nın Çocukları’ projesi şu an 53 kızımız ile yürütülmektedir.