”Pyramid” ışığını çocuklar için yansıttı

CI Bloom Kolektif “Yansıma”

Mina’nın Çocukları Projesi, Kolektif “Yansıma” ile Türkiye’nin çağdaş sanat odaklanan yeni fuarı CI BLOOM’da 10-11 Mayıs ön izleme ve 12-15 genel ziyaret arasında Tersane İstanbul’da sanatseverler ile buluştu.

Aynı zamanda “Kolektif Yansıma”da yer alan dünyaca ünlü İran asıllı Amerikalı sanatçı Shirin Abedinirad’ın “Pyramid” isimli eseri Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği (TÜKD) İstanbul Şubesi bünyesindeki Mina’nın Çocukları Projesi yararına CI BLOOM’da satışa çıktı. Kolektif “Yansıma” Mart ayında Trabzon Kızlar Manastırı’nda Ayça Okay’ın küratörlüğünde gerçekleşmişti.

“Pyramid” ışığını çocuklar için yansıttı

Aynaları eserlerinde kullanma konusunda alanındaki en usta sanatçılar arasından gösterilen multidisipliner kavramsal sanatçı Shirin Abedinirad’ın yapıtı “Pyramid” kadın birliği ile kurulmuş ve kadın dayanışması ile kolektif iyilik hareketi olarak ortaya çıkmış olan Mina’nın Çocukları projesi ile çocukların ve burs vereceği sanat öğrencilerinin geleceğine dokunmaktadır.

Sanatçı Abendirinad, Türk kültürüne ve özellikle de tasavvuf felsefesinin önemli düşünürlerinden Mevlana Celaleddin Rumi’ye oldukça aşina. Kolektif Yansıma’ya eklemlenen eserleri, Rumi’nin şiirsel anlatımının somut formları. Bu somut formlardan “Pyramid”, Türkiye’nin çağdaş sanata odaklanan yeni fuarı CI BLOOM’da satışa çıkarttırılarak ışığını ihtiyaç sahibi çocukların gelişip, birey olma yolunda ışığı olacak.

10 - 15 Mayıs 2022
Tersane İstanbul
get_footer();