Türkiye’nin aydınlık geleceğine üniversiteli genç kadınlara destek olarak ışık tutuyoruz.

1949 yılında Türkiye’nin öncü üniversite mezunu kadınları* tarafından kurulan Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği (TÜKD), Türkiye genelinde faaliyet gösteren 28 şubesi ile kadınların eğitimi ve karar mekanizmalarında yer almasını hedefliyor.

TÜKD, Türkiye’nin en iyi üniversitelerinde eğitim gören, çağdaş ve başarılı genç kadınların eğitim hayatlarında ve sosyal yaşamlarında kendilerini geliştirmeleri için onlara maddi ve manevi destek sağlamayı amaçlıyor.

2008 yılında açılan TÜKD İstanbul Şubesi olarak, bizler de Türkiye’nin aydınlık geleceğine üniversiteli genç kadınlara destek olarak ışık tutuyoruz. Gönüllülük esasına dayalı ve derneğin kuruluş amacına yönelik çok sayıda sosyal sorumluluk projeleri yürütüyor, kapsamlı eğitim programları ve kültürel etkinlikler düzenliyoruz.

Dostluk Köprüsü Burs Projesi kapsamında 220 şube üyesi ve çok sayıda destekçi ile İstanbul’un en seçkin üniversitelerini kazanmış, başarılı, ihtiyaç sahibi 420 üniversiteli genç kadına burs desteği sağlıyor, burs verenleriyle aralarında hayat boyu sürecek dostluk bağları kurmalarına yardımcı oluyoruz. Geleceğe Umut Köprüsü, Mina’nın Çocukları, Kadınlarla El Ele gibi bursiyer öğrencilerimizin de katıldığı sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiriyoruz.  Aynı zamanda, mezun öğrencilerimize iş ve staj desteği sağlıyoruz. 

Bugünün genç kadınlarını yarının eğitimli, başarılı ve topluma faydalı kadınları olma yolculuklarında tüm kalbimizle destekliyor, Türkiye’nin yüzünü güldüreceklerine olan inancımızla yolumuza devam ediyoruz.

Küçük büyük demeden verilen her desteğin kıymetli olduğuna inanıyor, mayası sevgi olan herkesi bu “Dostluk Köprüsü”ne davet ediyoruz.  

* TÜKD kurucu isimleri: Süreyya Ağaoğlu, Sara Akdik, Şevket Fazıla Giz, Nüzhet Gökdoğan, Remziye Hisar, Nebahat Karaorman, Müfide Küley, Türkan Rado, Pakize Tarzi ve Beraat Zeki Üngör

get_footer();